Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Mitä mieltä pitkätukkaisista miehistä ?

Kirjoittanut: blackwolver (NeppaGootti)
  • Lähetetty: 25.11.2007 18:39
Huvittavaa tuommonen että pitkä tukka on jotenkin "homoa"...kaikilla homoilla keitä tunnen on kylläkin lyhyet hiukset
Kirjoittanut: Moonsan (Jäsen)
  • #42
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 25.11.2007 19:37
Ei se homoa ole vaan sanotaanko naisellista.
Kirjoittanut: Moonsan (Jäsen)
  • #43
  • Arvo: Asiantuntija
  • • Muokkasi: Moonsan
  • Lähetetty: 25.11.2007 19:38

Lainaus: TheSecret

Miksei mukavoisi tunnistaa? Kyllä ihmiset esimerkiksi Toni Wirtasenkin tunnistavat vaikka herra on täysin kalju eikä partaa tai mitään. Tottakai, jos ei tietäs et Hynynen on päättäny leikata hiukset ja parran niin tuskin sitten tunnistas, mut ei se millään muulla tavoin vaikuta asiaan. Ei ihmiset kuitenkaa ihan toistensa kopioita oo vaikka niillä samanmalliset hiukset sattus päässä olemaan. Vai kuinka moni sekoittaa kaikki pitkälettiset miehet toisiinsa? entä naisväki, ku suurimmalla osalla on pitkät hiukset? Miten sitä enää tunnistaa et ketkä on niitä mun ystäviä ja ketkä ihan vieraita ihmisiä?



Totta, tää keskustelu muutenki oli aika huono idea aloittaa.

Moderaattori muokkasi: lainaus kuntoon
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #44
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 25.11.2007 19:46

Lainaus: Moonsan

Totta, tää keskustelu muutenki oli aika huono idea aloittaa.

Kommenttien lukumäärästä päätellen, ei ollenkaan huono
Kirjoittanut: Deadboy (Aktiivi)
  • Lähetetty: 25.11.2007 20:40

Lainaus: Moonsan

Ei se homoa ole vaan sanotaanko naisellista.


Siihen naisellisuuteen se homottelu just perustuukin, yleisen stereotypian mukaan homot on naismaisia. Mikä pitää siis paikkansa vain osan kohdalla. Ja siksi kaikki naisiin liittyvät jutut miehillä on noiden homottelijoiden mukaan homomaisia.
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 25.11.2007 22:23

Lainaus: Moonsan

Ei se homoa ole vaan sanotaanko naisellista.


Eikös miehillä ole kautta historian ollut kuitenkin aika pitkähkö hiustyyli? Vähän niinkuin Kalevala Korun mainoksessa todetaan, miehet ovat käyttäneet koruja kauemmin kuin housuja. Siinä sitä naisellisuutta!
Kirjoittanut: Kuutar (Aktiivi)
  • #47
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 26.11.2007 10:33

Lainaus: Piiskansiima

Eikös miehillä ole kautta historian ollut kuitenkin aika pitkähkö hiustyyli?


Kyllä viikinkimiehillä oli pitkät hiukset

(jos ei ollutkaan, niin älkää rikkoko ihanaa mielikuvaani)

Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 26.11.2007 11:12

Lainaus: Piiskansiima


Eikös miehillä ole kautta historian ollut kuitenkin aika pitkähkö hiustyyli? Vähän niinkuin Kalevala Korun mainoksessa todetaan, miehet ovat käyttäneet koruja kauemmin kuin housuja. Siinä sitä naisellisuutta!


Ja juu, viikingit myös meikkasivat silmiään jotenkuten, eivä näyttääkseen hurjalta, vaan korostaakseen niiden kauneutta. Myös miehet.

Lyhyet hiukset miehellä on vasta parin viime vuosisadan juttu, pöh.
Kirjoittanut: MariaAntoinette (Jäsen)
  • #49
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 26.11.2007 11:17
Mulle on ihan sama minkä malliset hiukset kunhan ne niistä pidetään huolta. Eli puhtaat ja vahvat hiukset
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 26.11.2007 11:36
Olen aina ollut pitkätukkaisiin miehiin kallellani. On siinä sellainen kruunu että huh huh. Ja kuola poskessa tuijotan joskus jonkun randomien bussimatkustajamiekkosten ponnareita, ja yht'äkkiä tajuan että pitäisi jäädä poiskin joskus.
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 3 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!