Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Dieettigootit; Pääkallobikinikuntoon ennen hautaa!

Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #491
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 24.01.2011 11:11

Lainaus: Piiskansiima

Öh, purkillinen maitorahkaa on kyllä melkoinen pläjäys, mielestäni puoli purkkia + desi mehukeittoa + lisukkeet (marjoja/soijarouhetta/vehnäleseitä/hedelmää) on hyvä kerta-annos. Suosittelen tuollaisen sotkun tekemistä aamupalaksi, sillä se pitää nälän hyvin poissa ja aamuisinhan sitä pitäisi syödä hyvin.


Itsehän en tuota keksinyt.. Tuo on osa go fat go-dieettiä, http://parempimina.wordpress.com/2010/08/25/go-fat -gon-naisten-ruokavalio/

"Melkoinen pläjäys" on siis ihan makuasia.
Kirjoittanut: Mortale (Aktiivi)
  • Lähetetty: 24.01.2011 11:17

Lainaus: Piiskansiima

Naiset saavat kyllä käyttää lyhytlahkeisia uikkareita/ bikinipöksyjä. Sellaiset kun kiskoo jalkaan niin on jo huomattavasti vähemmän pinta-alaa näkyvillä. Kielto koskee vain niitä sellaisia miesten uimasortseja joista ei voi varmuudella tietää käytetäänkö niitä arkivetiminä muutenkin.

Juu no mulla on just tollaset miesten shortsit mitä käytän =) mutta vois kyllä harkita ostaa just semmoset lyhytlahkeiset pökät. Uiminen kuitenkin on pirun kivaa ja tylsää jos voi uida vaan kesäsin =(
Kirjoittanut: Mortale (Aktiivi)
  • Lähetetty: 24.01.2011 11:18
Hitto, netti katkes just kesken niin postas sitten tuplasti. Anteeksi tuplapostaus. Ei ollut minun vikani =(
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 24.01.2011 11:43

Lainaus: Polyunsaturated Doll Blood

Tsemppiä blogille! Täytyy välillä käydä vilaisemassa edistymistäsi. En tiennyt että olet ollut yhtä huimissa lukemissa painosi kanssa kuin minäkin joskus :O Eli tietyllä tavalla pystyn samaistumaan. Tavoitteeni ei kuitenkaan ole yhtä korkea kuin sinulla, mutta ehkäpä blogistasi saa kannustinta ja joitain vinkkejä...


Minulla on se etu/haitta, että rasva jakaantuu aika tasaisesti, eli pyöristymistä ei huomaa niin helposti, mutta hoikistumisen kyllä. Nyt olen jaksanut päivittää ahkerasti, kiitokset kannustuksesta!
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 24.01.2011 15:02

Lainaus: Heetteri

On niitä onneksi pienempiäkin purkkeja kuin Valion standardipönttöjä!


Käytän kyllä itse asiassa Ehrmannin rahkaa joka tulee 250g purnukoissa. Siitä kun laittaa puolet + mehukeittoa desin + pakastemarjoja saman verran niin saa tuollaisen puolen litran vetoisen KoKo-kulhon melkoisen täyteen. Joo, ja itsensä myös. Siksi tuo juttadieetin ohjeen mukainen annos on mielestäni melkoinen pläjäys.

Huomasin muuten kyllä, että ohje on kyseisestä dieetistä, itsekin olen hommaa selaillut ja seuraillut mutta tulin siihen tulokseen, että vähän turhan hurmoshenkistä menoa, yksipuolisuudesta nyt puhumattakaan... GFG-foorumilla on välillä hupaisa käydä vilkaisemassa sitä keuhkoamista minkä yksinkertaiset kysymykset saavat joissain aikaan. Taitaa olla juttailijoilla pinna vähän kireällä.
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #496
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 24.01.2011 15:29

Lainaus: Piiskansiima

GFG-foorumilla on välillä hupaisa käydä vilkaisemassa sitä keuhkoamista minkä yksinkertaiset kysymykset saavat joissain aikaan.


Ite en ole mitään muuta kys. dieetistä kuullut kuin tuon ruokaohjelman Anoppiehdokas kun sitä seuraa niin hehkutti minullekin, varsinkin tuota väli-/iltapalaa. Muutenhan tuossa mennään aika vähillä ruuilla. Tosin ehkä mulla ei ihan realistiset ole kuvitelmat oikeasta annoskoosta..

Ah, tänä aamuna paino 71,0 kiloa. Alkupainosta tultu alas 8 kiloa. Ehkä sitä jaksais jumpalle raahata perseensä... Tai sit ei. Olen jo kahdesti onnistunut hajottamaan itseni tuon kyseisen ohjaajan ohjauksessa, joten hieman hirvittää

Huomenna onkin sitten bileet, läskikshän tämä meni taas.
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #497
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 24.01.2011 19:33

Lainaus: Polyunsaturated Doll Blood

OMG! Hienoa! Sulla on varmaan elämäntavat muuttunut ihan erilaisiksi kuin ennen laihtumista?

No, ei oikeastaan hirveästi, mutta annoskoot ovat pienentyneet ja viikolla napostelu jäänyt kokonaan pois (olen antanut itselleni luvan olla viikonloppusyöppö). Ja on sitä tullut kuntoiltuakin enemmän, aiemmin saatoin olla viikkoja liikkumatta, nyt tulee pakosta vähintään se kaksi kertaa viikkoon, joillakin viikoilla päivittäinkin.

Lainaus: Polyunsaturated Doll Blood

Joo, tuo on ehkä mulle pahempi kauhukuva kuin hervottomat makkarat. Haluan kuitenkin ah, niin ihanan, tiimalasin...

No, onhan tuo lantion ja vyötärön ero edelleen 30cm, eli selvä tiimalasi, mutta kyllähän se timmimpi paketti ja pienemmät jenkkikset näyttää omaan silmään siltä kuin vyötärö olisi kadonnut. Tähän vielä se että ei ole oikein arkikäyttöön sopivia korsetteja joilla enää kiristäisi mitään, ne pari pienintä kun ovat turhan juhlavia. Pitäisi vain ottaa ja tehdöä uusi, niin pääsisi taas kiristelemään päivittäin.
Kirjoittanut: Polyunsaturated Doll Blood (Aktiivi)
  • #498
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 27.01.2011 15:51

Lainaus: BronzeRain

annoskoot ovat pienentyneet

Itsellä ei oikeastaan ole ongelma se määrä vaan se laatu....

Mutta toiveissa on että tän vuoden aikana saisin totutettua elämääni laadukkaampaan ruokaan.

Eikös sen pitäisi olla muka 3vko ja ihminen tottuu mihin vaan? Ja höpöhöpö, kyllä sen täytyy olla 3 kk...
Kirjoittanut: Mortale (Aktiivi)
  • Lähetetty: 28.01.2011 07:47
Wuhuu, painan vihdoin vähemmän kuin poikaystäväni ! =D Ainakin hyvinä päivinä.. Poikaystävä on kyllä helpottanut miun tilannetta lihomalla, niin miun ei oo tarvinnu laihtua niin paljoa :P Mutta oikeesti, on paljon kivampaa, notta mies painaa enemmän kuin mie.. Onhan hän hiukan pidempikin.
Ja parasta tässä kuitenkin on, että eilisiltainen paino on painoindeksin mukaan 24,8 eli normaali paino ! ;D Tosin, paino heittää niin helposti sen puol kiloa tai kilon ylöspäin, että täytyy vähän saada vielä tiputettua, ettei joka toinen päivä olla siinä lievässä lihavuudessa =)
Kyllä zumbat sun muut vaikuttaa, toki oon syömistäkin katsellut. Mitä nyt eilen illalla söin 1/4 salamiperhepizzasta =D (mutta sen jälkeen mie vaa'alla vasta kävin (; )
Oon kyllä oikeesti ylpeä itsestäni. Syksystä oon laihtunut nyt reilu 5kg, mikä on ihan jumalattomasti mulle, koska oon aina ollu melkonen herkkusyöppö =)
Wiistä on oikeesti ollut myös suuri apu, koska en aina pääse jumppaan, kun on iltavuoroja, niin aamulla pystyy kuntoilee wiillä. Ja onneksi meillä on juoksumattokin, sillä vihaan ulkona juoksemista. Ei täällä ole mitään hyvää lenkkiä mitä mennä. Eikä tuo sääkään houkuta.
Kirjoittanut: Polyunsaturated Doll Blood (Aktiivi)
  • #500
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 28.01.2011 13:37
Kuka osaa sanoa sen oikean kohdan josta vyötärö mitataan? Eli kuinka monta senttiä navan yläpuolelta/ onko joku netisivu, mistä löytäis kuvan? Mun vyötärö on just siinä 80cm paikkeilla ja olis kiva tietää mikä se tarkalleen ottaen on....kun tietty joka päivä mittaan sit vähän eri kohdasta ihan vaan huijatakseni itteeni...Ah, itsepetos paras petos...
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 3 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!