Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Mikä teissä on rumaa?

Kirjoittanut: Xeni (Jäsen)
  • Lähetetty: 04.11.2009 01:51
Rumaa minussa; Liian iso takamus, joka on todella epäsopusuhtainen vartaloon nähden (miehet kyllä tykkää, mut eipä paljon lohduta se tieto). Housuja en voi käyttää just sen takia, et peffa näyttää isolta, ni joudun talvellaki menee hameissa . Ihanaa! Voisin toivoa olevani hoikempi myös muualta, kuin takamuksesta, vaikken ylipainoinen olekaan.
Toinen asia mikä on RU-MAA, on mun erittäin huono iho. Joko mulla on finnejä, tai sitten iho on kuiva ja hilseilee. Ihonhoitotuotteet ei oo tuonu apua, ja meikkauski vaikeutuu iho-ongelmien takia.
Kirjoittanut: Neiti Kooma (Jäsen)
  • #162
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 07.11.2009 21:26
Pidin itseäni nuorenpana ihan epämuodostuneen rumana, ihan rehellisesti - teini-iässä en esimerkiksi meikannut, koska "ei se mitään pelastaisi." Jossain vaiheessa koin muutamia järisyttäviä tapahtumia ja tajusin, etten olekaan hirviö, ja toivon etten unohda sitä huojennusta ikinä. Mulle riittää, että olen keskiverto, perusnätti, "ihan ok".

Joskus siis olisin vastannut tähän luettelemalla kaiken itsessäni, nyt sanon että ruminta minussa on se peikko korvien välissä, joka edelleen antaa tulla sen koko lauta-ihraperse-kalju paviaani-litanian aina joskus yhä edelleen, kun katson peiliin laittautuessani ulos lähtemistä varten.

Ja Xeni, täällä on toinen super-päärynä. Mutta oltuani myös tuijotuksia keräävä muodoton luuranko, en antaisi perseestäni pois senttiäkään
Kirjoittanut: Xeni (Jäsen)
  • Lähetetty: 10.11.2009 16:16

Lainaus: Neiti Kooma

Ja Xeni, täällä on toinen super-päärynä. Mutta oltuani myös tuijotuksia keräävä muodoton luuranko, en antaisi perseestäni pois senttiäkään

No isommassa phebassa on kyllä sellanen hyvä puoli, ettei tarvii pehmeetä penkkiä, kun on pehmikkeet omasta takaa :---DD. Ja voi bileissä sheikkaa nii että kinkut huutaa hallelujaa. Voisin ehkä nyt sitte tyytyä tähän takalistooni 8).
Kirjoittanut: Melanie (Jäsen)
  • #164
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 10.11.2009 22:03
Ihoni, hyi olkoon. Herkästi punehtuvat posket, mustapäiden runtelema nenä ja niitä harmillisen yleisiä punertavia finnejä, joita ilmaantuu etenkin leukaani sangen usein. Olen aika surkea meikkaamaan enkä tahdo pahentaa rumaa teini-ihoani entisestään liisteröimällä ihohuokosia tukkoon meikkivoiteella ja puuterilla, olen muutenkin puistattava näky ja vihaan peilejä aina aamuisin. Sulattaisin luonnonkiharat säkkärähiukseni, lyhytkasvuisuuteni ja jopa kaikkialta vääränmuotoisen kehoni jos ihoni näyttäisi täydellisen tasaiselta photoshop-kamalta. Tai edes sellaisen murto-osalta, kunhan pääsisin eroon mustapäistä. Yh.
Kirjoittanut: Tyhjäpää (Jäsen)
  • Lähetetty: 11.11.2009 21:27
Olen tänne varmaan jo joskus kirjoittanut mutta kirjoitampa uudestaan..
Eli rumaa minussa on ainakin huono iho. En tykkää yhtään kun koko nassu (sekä hartiat) täynnä erinäisiä pieniä ja vähän vähemmän pieniä paiseita Ihoni on myös usein tulehtuneen punainen ja punehtuu yleisestikkin helposti. Onneksi uusi naamanpesuaine on poistanut edes osan tästä ongelmasta, mutta ei se mihinkään ole täysin katoamassa.
Toinen rumuus on se, että olen mielestäni ihan hitusen liian paksu. Pois nitistettävää ei ole paljon mutta sekin vähä häiritsee ja suuresti! Pitäisi kiinteytyä vähän kaikkialta. Lisäksi paksut pohkeeni ovat todella rumat, mutta kun niille en mahda mitään kun ovat silkkaa lihasta

Sisäisesti rumaa minussa on ainakin se että hermostun toisinaan liiankin helposti, kohtelen joitain ihmisiä todella huonosti vain sen takia että ovat sanoneet muutaman väärän sanan (ei tarkoita sitä että olen kamala kaikille joiden kanssa ole riidellyt) ja lisäksi äärimmäinen saamattomuuteni.
Kirjoittanut: Mystral (Jäsen)
  • Lähetetty: 17.06.2010 10:37
Ulkoisesti
- Pyöreät kasvot (hamsterit on söpöjä? Yeah, right.)
- Läskit, -20kg ois kiva
- Rumat kynnet (korjattavissa tekokynsillä, onneksi)
- Hiukset (ei muuten, mutta voisivat olla paksummat)

Sisäisesti
- Masentuneisuus
- Pessimismi
- Kyynisyys
- Katkeruus
- Turhamaisuus (mutta se onneksi kaunistaa )
- Liika kiltteys ja sinisilmäisyys
Kirjoittanut: Marraskuu (Jäsen)
  • #167
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 17.06.2010 11:05
Voi, minkä listan voisin tehdä.
Ulkoisesti:
Minulla on tätä nykyä ihan kohtuullisen huono iho. En arvosta sitä, että finnejä tulee joka hiivatin suklaapalasta ja stressausminuutista.
Selluliitti. Ei tarvinne selittelyä? (Joo, sitä on kaikilla, mutta oletan, että mulla monia muita 19-kesäisiä tyttöjä enemmän.)
Ohuet hamppuhiukset.
Paksut jalat. Kyse on pääasiallisesti lihaksesta esim. nilkkojen ja pohkeiden kohdalla, sehän on periaatteessa vaan hyvä. Mutta kun ne ei ole solakat. Ne on rumat.

Sisäisesti:
Se, että pidän itseäni niin rumana. Siihen pitäisi oppia, että osaa arvostaa sitä, mitä on.
Oon myös ihan tunnevammainen ja kompleksinen perfektionisti.
Kirjoittanut: Necroerotica (Jäsen)
  • #168
  • Arvo: Mahtigootti+
  • • Muokkasi: Necroerotica
  • Lähetetty: 18.06.2010 13:19
*Liian pienet tissit. Tietää säästämistä silikoneihin.
*Hauraat kynnet. Onneksi on rakennekynnet : D en ole varma voinko ottaa työni takia niitä.
*Hiukset voisi olla paksummat.
*Selluliitti, lähtisi varmaan liikunnalla...

Onpas mulla huonot geenit. Käänteistä luonnon valintaa ettei vaan ikinä kukaan mies huolisi mua.

(On mulla mies, mutta silti). Kohtalo ripuloi silmään.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 18.06.2010 13:39

Lainaus: Necroerotica

*Selluliitti, lähtisi varmaan liikunnalla...


Selluliitti ei ikävä kyllä lähde liikunnalla, läski sen sijaan lähtee. :P
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 18.06.2010 22:47

Lainaus: Heetteri


Selluliitti ei ikävä kyllä lähde liikunnalla, läski sen sijaan lähtee. :P


Jeps. Selluliitti on sellaista ihanuutta, että se ei lähde ikinä. Kuivaharjauksella sitä voi hieman vähentää, mutta kokonaan ei saa pois. Kaiken maailman "selluliittivoiteetkin" ovat täyttä höpönpöpöä. Miltei kaikilla naisilla on selluliittia persauksissaan ja reisissään, myös laihoilla, eri tasoisia, mutta kuitenkin. Rumaa on, mutta ei sen kanssa auta kuin elää.
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 62 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!