Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kuinka sinusta tuli gootti?

Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #201
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 29.09.2007 15:34

Lainaus: DeadlyNightshade

Aika asiaton kommentti, sanoisin.


Voitko perustella väitteen ? Eikö nykyään saa huumoriakaan repiä mistään ?

Lainaus: Deadboy

No eihän sillä nyt ton kohdalla ole väliä kun on ihan selvästi joku bläkkäri.


Miksei ? Eikö 'bläkkäreillä' ole mitään väliä minkälaista musiikkia kuuntelee ? Perhana, sittenhän mäki voin emopissiksen sijasta olla bläkkäri!


\o/
Kirjoittanut: Deadboy (Aktiivi)
  • Lähetetty: 29.09.2007 15:53
hehehe... No helposti erottaa jonkun sellaisen joka pitää itseään goottina ja haluaa pukeutua niin muttei muuta. No ei silloin ole varmaan tärkeää se mitä musiikkia kuuntelee jos se on pelkkä ulkonäkökysymys eli pukuleikki.

Mutta jos nauris ja lanttu haluaa olla porkkanoita kun ne on monen mielestä parempia niin sehän on vain makuasia.
Kirjoittanut: Vampira80 (Jäsen)
  • Lähetetty: 30.09.2007 17:17
Oma tarina on aika lailla samamkaltainen kuin Iivanan. Minua luultiin pojaksi vielä ammattikoulun aikana kun olin kesätöissä rakennuksilla ja hiukset koko ajan kiinni. Silloin se ei vielä haitannut kovinkaan paljon, mutta parin kesän jälkeen se alkoi olla kiusallista. Nyt vuosia myöhemmin letti on pitkä ja viininpunainen, vaatetus tummaan,lähes mustaa. Lähipiiri tietävät minut gootiksi, mutta ulkopuoliset kaupungilla vastaan tulevat ihmiset tuntuvat pelkäävän. Tummiin pukuetuminen alkoi kai jo ylä-asteella, tuntui että erottui massasta paremmin eikä jäänyt hiireksi. Silloin aloin kuunnella Metallicaa ja muita metallibändejä. Nightwishiä aloin kuuntelemaan heti kun Oceanborn levy ilmestyi. Nykyään goottiuteni on asia johon vain harva kiinnittää huomiota.
Kirjoittanut: Tristessa (Aktiivi)
  • Lähetetty: 03.10.2007 21:58
Kaveri piti joskus 2000-luvun alussa goottinaamiaiset. Asu jäi jotenkin päälle. Samoihin aikoihin huomasin, että se 80-luvun musa, josta pidin paljon, olikin jotain goottirockia, darkwavea tai postpunkia.

Sitten kun kaveri vielä esitteli minulle ennestään tuntemattoman Project Pitchfork -nimisen yhtyeen niin elämäni meni lopullisesti piloille.
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #205
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • • Muokkasi: DeadlyNightshade
  • Lähetetty: 03.10.2007 22:18
Edit
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 03.10.2007 22:32
Tämä oli joskus ihan kiva keskustelu...
Kirjoittanut: Tuulentytar (Aktiivi)
  • Lähetetty: 04.10.2007 07:12

Lainaus: Iiriva

Tämä oli joskus ihan kiva keskustelu

Mikäs nyt sitten tässä mättää ?
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 04.10.2007 07:13

Lainaus: Tuulentytar


Lainaus: Iiriva

Tämä oli joskus ihan kiva keskustelu


Mikäs nyt sitten tässä mättää ?


Tänne tuli taas turhaa väittelyä.
Kirjoittanut: Tuulentytar (Aktiivi)
  • Lähetetty: 04.10.2007 07:22

Lainaus: Iiriva

Tänne tuli taas turhaa väittelyä

Jeap. Mut sitä tulee nykyään melkee joka paikkaan. -.-
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #210
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 04.10.2007 07:38

Lainaus: Iiriva

Tänne tuli taas turhaa väittelyä.


Asia on nyt siirretty muualle, anteeksi taannoista postaustani.
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 14 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!