Sain itse sisustaa entisen huoneeni ja siitä tuli kaikkea muuta kuin perinteisen gootti-tyylinen.
Lyhyesti:
Yksi seinä isoja hennonvaaleanpunaisia ruusuja vanhahtavan värisellä pohjalla ja haaleanvihreitä köynnöksiä. Loput seinät tavallista valkoista, jonka myöhemmin päällystin julisteilla, valokuvilla ja lehtileikkeillä.
Lattiaan laitettiin kivetyksen näköistä muovimattoa (?). Viininpunaiset ohuet verhot ja kaksi vanhanaikaisen näköistä lamppua, jossa toisen varjostimessa oli hieman samantyylinen kuviointi kuin tapetissa. Toinen oli vanhan kullan värinen pöytälamppu.
Sängyn virkaa toimitti viininpunainen kulmasohva, johon laitettiin patja sun muut välineet.
Oli pakko

Rakastin ja rakastan tuota huonetta, viihdyin todella siinä. Ihan kuin 1800-luvun englantilainen puutarha...
Sisustus tulee ihan luonnostaan, sen tietää heti että mikä on hyvä minkäkinlaiseen huoneeseen. Yleensäkin sisustan vanhahtavalla tavalla, en juurikaan mustalla tai perinteisesti.