Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, natinat, vikinät ja muut valitukset!

Kirjoittanut: mlrd (Aktiivi)
  • Lähetetty: 11.07.2012 01:44
Ei helvetti. Tätä samaa perheriitapaskaa oon syöny niin kauan kun muistan (5v ikäsestä) ja nyt taas otetaan kauhallinen lisää.

Ja tiedän ettei tää ole viiminen kerta. Vituttaa kun asiat jää hoitamatta sen joka ikinen kerta kun niistä yhteen otetaan, ja loppuselvitys vaan odotuttaa itseään.
Kirjoittanut: Salmonelle (Nimetön)
  • Lähetetty: 12.07.2012 06:26

Lainaus: mlrd

Ei helvetti. Tätä samaa perheriitapaskaa oon syöny niin kauan kun muistan (5v ikäsestä) ja nyt taas otetaan kauhallinen lisää.

Tsemppiä! Itse yritän selvitä alkoholisoituvasta perheenjäsenestä. En tiedä mikä tilanne siellä teillä on, enkä haluakaan tietää, mutta en toivo kenellekään muulle ongelmia oman perheen kanssa.
Kirjoittanut: Anyxia (Jäsen)
  • Lähetetty: 14.07.2012 11:11
Ny ketuttaa ja kovaa. Meiän kissat pääsi yöllä vahingossa pihalle vapaana kun joku oli jättäny ovet auki (eivät terassia kauemmas kyllä menneet) ja heti kun saatiin ne sisälle niin kaaauhea kissatappelu niin että karvat vaan pöllys..! Sama juttu on käyny ennenkin mutta luulin sen johtuvan siitä kun yksi karkasi tyttökissan luo ja ajattelin toisen sitten siitä suuttuneeen, mutta ilmeisesti se ei vaadi kuin sekunnin ulko-oven ulkopuolella ulkoilmassa.. Nyt se on sitten TAAS tätä että pojat pitää pitää omissa huoneissaan, mutta inhottavaa se on kun makuuhuone ja kylppäri ovat niille aika pieni tila temmeltää mutta olohuoneen oven ne saa niin helposti auki ettei niitä sinnekään viitsi pistää. Nyt pitää sitten kokoajan olla jonkun kotona vahtimassa niitä etteivät saa ovejaan auki ja mä kun oon lupautunu hoitamaan tämän viikonlopun vanhempien tonttia eläimineen kun ne on reissussa.. ristus ku vaikiaa touhua!
Kirjoittanut: DarkMessiah (Aktiivi)
  • #784
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 14.07.2012 11:45

Lainaus: Anyxia

ristus ku vaikiaa touhua!




>>



+



=

Problem solved!
Kirjoittanut: Morgan Blood (Jäsen)
  • #785
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 16.07.2012 10:55
Ikkunani alle on asettunut maailman rasittavin katusoittaja. Tyypin soitin on muutenkin vihaamani xylofoni ja äijän listaan kuuluu suunnilleen 7 biisiä. Lastenlauluja ja pätkä Sibeliusta. Lista alkaa joka kirotun aamu Mörkö se lähti piiriin -biisillä, järkyttävää! Tänään tyyppi zemppas... Toiselle puolelle toria on asettunut joku soittamaan saxofonia aika hyvällä, sinisellä fiiliksellä. Eiköhän xylofonipaapan täytynyt soittaa niin kovaa sitä pilipalisoitinta, että saxofoni peittyi samalla kun se koitti improta kiinnostavammaksi Täti Moonikaa!
Kirjoittanut: iris (Jäsen)
  • #786
  • Arvo: Tulokas
  • Lähetetty: 16.07.2012 16:28
Mua ottaa päähän elämän kummallisuus vaikka joskus se onkin parasta mitä tiedän. Yksi ihan kiva hevimies on musta kiinnostunut mutta mulle ei kolahda. Sitten on olemassa sellainen toinen tyyppi, joka on ihan unelma mutta joka on mun ulottumattomissa. Miksi ja miten nää jutut menevät nyt näin ristiin? Miksi sen pitää olla niin vaikeaa?
Kirjoittanut: Salmonelle (Nimetön)
  • Lähetetty: 17.07.2012 05:12

Lainaus: iris

Yksi ihan kiva hevimies on musta kiinnostunut mutta mulle ei kolahda. Sitten on olemassa sellainen toinen tyyppi, joka on ihan unelma mutta joka on mun ulottumattomissa. Miksi ja miten nää jutut menevät nyt näin ristiin? Miksi sen pitää olla niin vaikeaa?

ÄLÄ! Miks mulle kanssa käy just näin. Ja etenkin nyt, kun oon itse lähdössä vuodeksi ulkomaille, niin tulee sylin täydeltä miestarjouksia, joihin kaikkiin tekis mieli tarttua! Mut sit ei uskalla ja täytyy himmailla ja esittää typerää ja sellasta, että ei kiinnosta, ja siten tuottaa pettymyksiä.
Kirjoittanut: iris (Jäsen)
  • #788
  • Arvo: Tulokas
  • Lähetetty: 17.07.2012 14:06

Lainaus: Salmonelle

ÄLÄ! Miks mulle kanssa käy just näin. Ja etenkin nyt, kun oon itse lähdössä vuodeksi ulkomaille, niin tulee sylin täydeltä miestarjouksia, joihin kaikkiin tekis mieli tarttua! Mut sit ei uskalla ja täytyy himmailla ja esittää typerää ja sellasta, että ei kiinnosta, ja siten tuottaa pettymyksiä.


Mulle niitä tarjouksia ei oo tullut mitenkään sylintäydeltä mutta yhden timantin löysin. Ja kun on kerran maistanut suklaata niin sitten puuro ei enää maistukaan! Kannatan rehellisyyttä vaikka siitä pettymyksiä seuraakin mutta ei auta alkaa feikkaamaan, siitä ei seuraa kuin murhetta kaikille. Tuo timantti jää mun ulottumattomiin mutta hei, ei aina voi voittaa. Useimmiten ei voita. Tai öö, koskas on tullut edes voitettua?
Kirjoittanut: Lunatica (Jäsen)
  • #789
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 17.07.2012 14:13
On se nyt taas kerpele, kun ei ovesta pääse ulos. Olen taistellut itseni kanssa viimeisen 2h, että menen kauppaan ja haen ärrältä paketin..ni ei vaan uskalla eikä kykene..Olen pukenu vaatteet, hiuksetkin vedin ponnarille ja olisin niinku valmis..mut kauheet pelot taas päällä astua ulkomaailmaan ja ihmisten eteen arvosteltavaksi.
Kauppaankin on huikeat 800m, joten matka ei ole paha..Toisaalta toivon, että se kauppa olis heti tossa ulko-oven takana, ja siellä ei olis muita kun se yks kaupan täti kassalla kiltisti istumassa...Muttakun siellä on niitä ihmisiä ihan liikaa taas mun psyykeen kestämiselle.
Miten elämä voi olla näin vaikeeta??!!?!?!?

Melko naurettavaa, mutta pelottaa silti.
Kirjoittanut: Salmonelle (Nimetön)
  • Lähetetty: 17.07.2012 14:33

Lainaus: iris

Tai öö, koskas on tullut edes voitettua?

Niin joo, mitä se on?

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 8 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!