Gootti.net

Tule osaksi goottiyhteisöä. Liity jäseneksi!

Goottifoorumi: Yleiset korinat: Facebook - naamakirja! ..Ja muita tarinoita.

  • Muokkasi: Heetteri
  • Vastaa
Kuinka moni on ensin pitkään kirottuaan liittynyt pitkällisen kapinan päätteeksi Facebookiin heittelemään kavereita lampailla, tappelemaan vampyyreillä ja päivittämään statustaan? Oma käteni nousee ylös. Tämän ketjun tarkoituksena on:

1. Ilmaista mahdollinen kiinnostus tulla lisätyksi facebook -ystäväksi
2. Tarjota paikka yleiselle keskustelulle networking -sivuista, kuten vaikkapa Myspace (jolle tosin lienee oma aiheensa), Facebook, jopa irc -galleria. Vältteletkö, boikotoitko? Houkutuitko, koukutuitko? Käytitkö hyödyksi, vai tulitko lyödyksi? Miksi lisätä, miksi ei?

"In a culture of beauty, the most beautiful are worshipped as gods." -Imperious Perfect

  • Vastaa
Facebook ja myspace on. Sieltä löytää mut, myspacessa nimi on Pizzaparler mutta facebookin en tiiä. :P Nyt siivoomaan -------->

En Oikein Ymmärrä!

  • Vastaa

Lainaus: Suokas

Facebook ja myspace on. Sieltä löytää mut, myspacessa nimi on Pizzaparler mutta facebookin en tiiä. :P Nyt siivoomaan -------->


Niin, oman nimensä muistaminen on haastavaa. Minä olen naamakirjassa yllättäen INES LUKKANEN. Lisäilkää, jos siltä tuntuu. En välttämättä edes suutu. Facebook on mielestäni ollut paljon parempi ja viihdyttävämpi paikka kuin myspace, koska jokaiselta profiilisivulta ei hyppää jotain riemunkirjavaa html -taustaa, casio-/midisoundi -lurittelua ja 10000:a helvetin rumaa animaatiota. Facebookissa voi sentään tehdä jotain, ja olen löytänyt vanhoja koulukavereita, mikä on ihan sairaan jees.

"In a culture of beauty, the most beautiful are worshipped as gods." -Imperious Perfect

  • Vastaa
Itselläni oli joskus Facebook-tunnus, mutta se sivusto oli mielestäni jotenkin sekava ja vaikeakäyttöinen. Olin ehkä kuukauden siellä, vähän yliki jopa, kunnes poistin tunnuksen.
Myspacessa olen, se on ihan mukava paikka. Profiilisivullani on linkki sinne.

I could give you words if the world gives me vibes

  • Vastaa

Lainaus: Zeitgeist


Itselläni oli joskus Facebook-tunnus, mutta se sivusto oli mielestäni jotenkin sekava ja vaikeakäyttöinen. Myspacessa olen, se on ihan mukava paikka. Profiilisivullani on linkki sinne.


Facebook vaikeaselkoinen, Myspace ei?! Facebook on aivan älyttömän yksinkertainen verrattuna Myspaceen, joka on sitäpaitsi SOOOO 2004... Molemmat ovat älyvapaita ja turhia, mutta ainakin Naamakirjassa on paljon tekemistä.

"In a culture of beauty, the most beautiful are worshipped as gods." -Imperious Perfect

  • Vastaa
No enhän mä muistanu mikä se oli. Kävin siellä varmaan viimeks keväällä tai jotain :P

Myspacesta mut löytää paremmin

En Oikein Ymmärrä!

  • Vastaa

Lainaus: Heetteri

Facebook, jopa irc -galleria. Vältteletkö, boikotoitko?


Hrr, inhoan Facebookia! tulvii älyttömästi meilin kautta kutsuja tutuilta ja puolitutuilta sille kirotulle sivustolle, mutta minähän EN sosialisoi.
Hatebookista mut sen sijaan löytää. <: aika hääppöinen vastaisku se on Facebookille, mutta jonkimmoinen sentään. Liittykää hate claniini I hate Visual kei-fanatics!

MySpacessa on profiili, joskus kaksi vuotta sitten kaveri toiselta puolen Suomea pakotti rekisteröitymään kun ei oikein muute voitu pitää yhteyttä.
( MySpace-profiili, mikähän se on. Piikkikaktus muistaakseni. )

sitten on tietty nää ihan muunlaiset sivustot, Live journalille taitaakin olla oma threadinsa, sitten pari kirjoittajasivustoa joilla tulee pyörittyä.

Facebook on ihan turha, that's what I think.

Elämä on kuin suklaaboksi. Joskus se on täynnä kuolleita rottia.

  • Vastaa
Facebookissa olen kyllä :P Aluksi rekisteröinti oli olevinaan niiiin vaikeaa, mutta mikäs sen hauskempaa kuin tappaa aikaansa virtuaalitökkimällä kavereitaan. Minutkin voi löytää sieltä, mutta ei tällä nickillä

Pisst: Facebookissakin on oma yhteisönsä Gootti.netille!

Vah! Denuone latine loquebar? Me ineptum. Interdum modo elabitur.

  • Vastaa

Lainaus: Cata


Facebook on ihan turha, that's what I think.


Facebook on vähän kuin Harry Potter - valtaosa niistä jotka oikeasti ovat tutustuneet asiaan, vaihtavat pian tossun toiseen jalkaan. Minä kuuluin tähän porukkaan. Lopultakin jonkin asian ihan vaan turha periaatteellinen vastustaminen vailla logiikkaa on yhtä hölmöä kuin niihin liittyminenkin.

Lainaus: Iiriva

Pisst: Facebookissakin on oma yhteisönsä Gootti.netille!

Uu, pitääpä tsekata!

"In a culture of beauty, the most beautiful are worshipped as gods." -Imperious Perfect

  • Vastaa

Lainaus: Heetteri

Naamakirjassa on paljon tekemistä.

*tökkää Heetteriä*

En Oikein Ymmärrä!

  • Vain yhteisön jäseneksi liittyneet käyttäjät voivat lähettää viestejä tänne. Ilmoita käyttäjätunnuksesi ja salasanasi ennen viestin lähettämistä, tai liity ensin jäseneksi.
  • Tälläkin hetkellä suurta suomalaista goottifoorumia selaa 2 vakoilijaa ja 3 goottiyhteisön jäsentä (die Winterreise, neo_shaman, Black Sunset). Kävijäennätys koettiin 24.03.2008 23.23, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 87 henkeä!