Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kenen tyyliä ihailette?

Kirjoittanut: Lady Elena (Nimetön)
  • Lähetetty: 30.08.2008 00:13
Maila Nurmesta tuli mieleen entiset Mortician esittäjät Carolyn Jones, Anjelica Huston ja Ellie Harvie... Joista Anjelican kasvot ovat jotenkin persoonallisimmat mutta itseäni miellyttää eniten Carolynin olemus.
Kirjoittanut: Amelia De Vlarie (Jäsen)
  • Lähetetty: 30.08.2008 15:05
"When i grow up i wanna look juuuuuuuuuuuuust like Mana-Sama!!" jotenkin epäreilua miten jotkut miehet pystyvät olemaan naisia kauniimpia.. Anteeksi menen nyt laittamaan silmätipat silmiin, sattuu noitten ihmisten tuijottaminen..
Kirjoittanut: Swanette (Nimetön)
  • #33
  • • Muokkasi: Swanette
  • Lähetetty: 31.08.2008 00:10
Minullakaan ei taida olla ketään ihan yksittäistä ja ehdotonta tyyli-idolia, mutta ihailen useiden henkilöiden tyylejä tai joitain piirteitä heissä. Aika paljon myös ihastelen ns. taviksia, joihin törmää kadulla, festareilla, irc-galleriassa ja milloin missäkin.

Heittäisin tähän, että France Gallin ulkonäössä ja tyylissä (tarkoitan lähinnä aikaa jolloin hän oli nuori, ehkä lähinnä 60-luvulla) oli jotain sellaista josta pidän kovasti. Sievä hiustyyli ja naiivin herttainen olemus, kauniit kasvonpiirteet ja nätit vaatteet.

Ihailen myös MOON-kana-n tyyliä; en keksi tähän hätään ketään jota lolita-tyyli pukisi niin hyvin. Paitsi ehkä Mana-samaa, joka myös on äärimmäisen tyylikäs. MOON-kana-lle myös sopivat hyvin erilaiset hiusvärit, joita olen nähnyt ihan vihreästä vaaleanpunaiseen eri kuvissa. Ja hän on kasvoiltaankin hyvin suloinen.

Kliseisesti on pakko heittää tähän myös se Dita von Teese. Hänessä nyt vain on tyyliä ja seksikkyyttä vaikka muille jakaa. Ai niin ja Amy Lee on myös aika upea ja olen nähnyt hänellä kivoja asuvalintoja.
Kirjoittanut: Berzerker (Aktiivi)
  • #34
  • Arvo: Mahtigootti+
  • • Muokkasi: Berzerker
  • Lähetetty: 31.08.2008 00:14

Lainaus: Lady Elena

Maila Nurmesta tuli mieleen entiset Mortician esittäjät Carolyn Jones, Anjelica Huston ja Ellie Harvie... Joista Anjelican kasvot ovat jotenkin persoonallisimmat mutta itseäni miellyttää eniten Carolynin olemus.

Lily munster > Morticia
http://media-2.web.britannica.com/eb-media/24/1109 24-004-66BAD00B.jpg
:P
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 31.08.2008 00:35
Hmmm hmmm... En ole kait ikinä varsinaisesti ihanillut kenenkään tyyliä, saati yrittänyt ottaa keneltäkään vinkkejä pukeutumiseeni.

Silti mielestäni esim. Christina Aquilera pukeutuu nykyään varsin kivasti.

Vanhoista tähdistä kaunottaria kyllä olivat mm. Pier Angeli, Jeanne Crain, Yvonne De Carlo, Diana Dors, Ava Gardner ja Loretta Young.

Itseäni kiinnostaisi pukeutua vintage-tyylillä, muttenpa taitaisi osata tarpeeksi hyvin :/
Kirjoittanut: Nocturne (Aktiivi)
  • #36
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 31.08.2008 14:46
Jos pitäisi vain yksi henkilä sanoa, en osaisi vastata, en muutenkaan osaa nimetä ketään. Jos näen jollakin jotakin kivaa päälle, myönnän sen reilusti. Joistakin otan mallia, joitakin vain ihailen. Itselleni yksinkertaisuus on kaunista.
Kirjoittanut: Zanette (Jäsen)
  • Lähetetty: 03.09.2008 20:03
Mä ihailen Marilyn Mansonin tyyliä
Kirjoittanut: SirMarylee (Aktiivi)
  • Lähetetty: 06.09.2008 13:00
Mitäs jos ihailen itseäni?
Kirjoittanut: Vampira_666 (Aktiivi)
  • #39
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 06.09.2008 13:18

Lainaus: SirMarylee

Mitäs jos ihailen itseäni?


Mikäs siinä sitten.
Kirjoittanut: SirMarylee (Aktiivi)
  • Lähetetty: 06.09.2008 13:29

Lainaus: Vampira_666

Mikäs siinä sitten

Maailma pyörii hiljaa radallaan ja tälleen. Elää vihdoin harmoniassa, ainakin niin kauan kun ei kato tällä hetkellä heijastaviin pintoihin :P
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 25 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!