
Etelä-Suomen Sanomien Web-sivuilla on keskustelufoorumi, jossa on jo vuodesta 2002 keskustelu gooteista ja goottilaisuudesta. Viestiketju on ymmärrettävistä syistä rönsyillyt yli sille alunperin asetetun aiheen — keskustelua löytyy nyt olennaisen lisäksi myös mm. islamista ja kristinuskosta.
Tässä lainaus viestiketjun ensimmäisestä viestistä:
[...] Tähän alakulttuuriin ei ole haluttu kiinnittää sen ansaitsemaa kriittistä huomiota. Toinen, vähintään yhtä merkittävä syy lienee se, että goottilaisuus on oleellinen Uuden Ajan uskonnollisuuden, mm. antroposofian edustamien ajatusrakennelmien ilmenemismuoto.
Viestiketjuun voi siirtyä klikkaamalla tästä.
Jutun julkaisi Pete. Gootti.net-sivustolla on julkaistu tähän mennessä 5598 kirjoitusta. Valtaosa kirjoituksista käsittelee musiikkia ja elokuvia sekä erilaisia tapahtumia. Selaat juuri osion artikkeli ja kategorian Sekalaista julkaisuja. Tätä julkaisua päivitettiin viimeksi . Tämän uutisjutun kestolinkki on tässä. Haluatko auttaa artikkelin täydentämisessä, ehostamisessa, korjaamisessa? Jos haluat, ota toki yhteyttä. Jos haluat lukea Gootti.netin parhaimpia juttuja, tutustu tähän listaukseen.
Aiheeseen liittyviä tekstejä: Asioita, joita voit odottaa pelatessasi ensimmäistä Baccarat-peliäsi, Kuinka lunastaa nettikasinobonus vuonna 2025?, Romanttinen pimeys – goottityylin vaikutus haute couture -suunnitteluun ja katumuotiin, Kotimaisia kohokohtia, huikeaa sarjamurhaajadraamaa ja ihmissusiklassikko, Pelottavimmat nettipelit pimeneviin iltoihin.
Tämä julkaisu ei ole saanut kommentteja, vielä. Voit kommentoida julkaisua kirjoittamalla kommenttisi alapuolella näkyvään lomakkeeseen. Asiattomat kommentit sensuroidaan tai poistetaan jälkikäteen sivuston ylläpidon toimesta.