Tule osaksi goottiyhteisöä. Liity jäseneksi!
Voisinhan laittaa femiiniä ja maskuliinia, sopisi varmaan paremmin, mutta antaa olla näin.…Lue lisää…
Avajaiset joulukuussa
Goottikauppa Red Crow (www.redcrow.fi), joka avasi lokakuun puolen välin taitteessa myymälän Varkaudessa, uutisoi nyt aikovansa muuttaa suurempiin toimitiloihin. Tällä hetkellä yrityksen myymälä on samoissa tiloissa ompelimon kanssa, mutta joulukuun alussa se avaa ovensa osoitteessa Kauppakatu 23, jolloi nse ei ole enää yhteydessä ompelimon kanssa. Red Crow kertoo myös, että tuotevalikoimaa tullaan kasvattamaan runsaasti — tarjolla on nyt myös miesten vaatteita.
Ompelimo Edenin kanssa toimitilat jakava Red Crow aikoo avata suuremman myymälän Varkaudessa, osoitteessa Kauppakatu 23. Uusia liiketiloja remontoidaan ja se pyritään avaamaan 1. päivä joulukuuta. Uuden liikkeen aukioloajat ovat seuraavat:
Yritys tiedottaa aikovansa paljastaa lähiaikoina tarkempia tietoja avajaisista nettisivuillaan. RC:n kivijalkamyymälän tuotevalikoimasta löytyy vaatteiden, laukkujen ja lahjatavaroiden lisäksi sellaisia tuotteita, joita ei ole saatavilla sen verkkokaupasta. Liikkeen esittely löytyy myös Gootti.net:in ylläpitämästä kotimaisten goottikauppojen listauksesta.
Gootti.net:in Petri Ikonen julkaisi tämän artikkelin — hän on julkaissut tällä sivustolla yhteensä 1564 kirjoitusta. Selaat juuri osion artikkeli julkaisuja.
Tämä julkaisu ei ole saanut kommentteja, vielä. Voit kommentoida julkaisua kirjoittamalla kommenttisi alapuolella näkyvään lomakkeeseen. Asiattomat kommentit sensuroidaan tai poistetaan jälkikäteen sivuston ylläpidon toimesta.