Gootti.net

Tule osaksi goottiyhteisöä. Liity jäseneksi!

Tuoreinta foorumilla:
Vampiric_ kirjoitti, että: Niinh, tuli onkelma, ollaan ehkä lähdössä saksaan ensi … (Ketjussa viestejä 0 kpl!)

Obscenity Trial: "Daydream".

Obscenity Trial bändin Saksalainen electropop-yhtye Obscenity Trial (www.otrial.de) aikoo julkaista uuden EP-levyn, minkä nimeksi on ristitty “Daydream”, huhtikuun lopussa. Levy lasketaan ennakkotilattavaksi 27. päivä maaliskuuta. OT on julkaissut netissä n. 40 sekuntin pituisen promovideon, joka antaa hieman esimakua siitä mitä on tulossa.

“Daydream”-promovideo:

“Daydream”-EP:n kappaleet:

  1. Daydream (Radio Edit)
  2. Desire
  3. Lecture (Retro Mix)
  4. Looking For You (A Kind Of Lovesong)
  5. 7:30
  6. Book Of Love

EP:n bonuskappaleet:

  1. Daydream (Naghavi Mix)
  2. Daydream (Spetsnaz Remix)
  3. Lecture (Vorsprung durch Technik Mix)
  4. Daydream (Andrew Sega Mix)
  5. Daydream

Obscenity Trial on:

  • Oliver Wand
  • Frank Hass (kosketinsoittimet, live-kokoonpanossa)

Obscenity Trial on ollut olemassa vuodesta 1993 lähtien. Yhtyeen perustivat Oliver, Guido ja Jens. Pian sen jälkeen kun bändi oli saanut valmiiksi ensimmäiset biisit, miehet lähtivät soittamaan live-keikoille. Vuosi OT:n perustamisen jälkeen bändi pääsi esiintymään ensimmäisen kerran suuren yleisön edessä, joka poiki bändille uusia keikkoja.

Joulukuussa 1995 Obscenity Trial siirtyä studioon äänittämään “Intoxicatio”-albumiaan, joka esiteltiin faneille 4.6.1996 — samoihin aikoihin bändi teki tukikeikkoja Suicide Commando -yhtyeelle.

Tietoa kirjoittajasta

Gootti.net:in Petri Ikonen julkaisi tämän artikkelin — hän on julkaissut tällä sivustolla yhteensä 1497 kirjoitusta. Selaat juuri osion artikkeli julkaisuja.

Kommentoi julkaisua

Tämä julkaisu ei ole saanut kommentteja, vielä. Voit kommentoida julkaisua kirjoittamalla kommenttisi alapuolella näkyvään lomakkeeseen. Asiattomat kommentit sensuroidaan tai poistetaan jälkikäteen sivuston ylläpidon toimesta.

  • Textile ohje

Aikaisemmin julkaistuja…