Gootti.net

Goottikaupat kommentoi, kehu, kritisoi!

Viimeksi päivitettiin goottikauppojen lottacyber ja Boutique LouLou esittelysivuja.

Back Street

Tällä yrityksellä (Back Street) on verkkokauppa tai tuotteita voi tilata Internetin kautta esimerkiksi tilauslomakkeen avulla. Tarkista tuotteiden maksutavat yrityksen virallisilta nettisivuilta.

Kuvakaappaus Back Street Oy:n nettisivujen etusivusta, jossa mustaa pohjaväriä vasten runsaasti violettia ja punaista grafiikkaa, kuten perhosensiipiä ja ryhmäkuva mustiin pukeutuneista ihmisistä.

  • Back Street toimii nykypäivänä pelkästään nettikauppana. Aikaisemmin sillä oli liikkeitä mm. Helsingissä. Puhelinnumero on 050 911 0883.
  • Back Streetin nettisivut sijaitsevat osoitteessa www.backstreet.fi.

Laajaan tuotemerkkivalikoimaan kuuluvat mm. Lip service, Kreepsville, Queen of Darkness, Iron Fist sekä yksinoikeudella Suomessa uusi rockvaatemerkki Vixxsin. Valikoimissa on lisäksi lävistyskoruja, shokkihiusvärejä, piilolinssejä, gogglesseja sekä vähän kaikkea maan ja taivaan väliltä.

VIP-asiakkaat saavat normaalihintaisista vaatteista -10% alennuksen. Nettikaupassa yli 100 euron ostokset ovat postimaksuttomia ja maksutapoina ovat verkkopankit, luottokortit, lasku ja osamaksu, tilisiirto sekä postiennakko.

Kommentit

Julkaisu Back Street on saanut yhteensä 20 kommenttia. Voit lähettää uuden kommentin julkaisuun kirjoittamalla kommenttisi alapuolella näkyvään lomakkeeseen. Asiattomat kommentit sensuroidaan tai poistetaan jälkikäteen sivuston ylläpidon toimesta.

Petri 20. ä

Back Street tiedottaa uutiskirjeessään lisänneensä uusia tuotteita valikoimaan — etenkin tyttöjä hemmotellaan: uusia korsetteja, toppeja ja neulepaitoja on hankittu tuotevalikoimaan. Erikoisuutena mainitaan “superuniikki uutuus” Serial Killer -huppari. Back Street Oy:n puolella on -20 %:n alennusmyynti marraskuun loppuun asti! Firmalla on käynnissä vieläpä kuvakilpailu, jonka voittajalle luovutetaan muhkea 50 euron lahjakortti.

Petri 13. ä

Tämänkertainen Back Street Oy:n lähettämä newsletter kertoo, että viimeistään huomenna tilatut tuotteet (tai siis joululahjat) ehtivät perille ajoissa — eli jos meinataan hankkia firman verkkokaupasta jouluksi lahjoja, on syytä toimia pian.

Petri 08. ä

Back Street avasi äskettäin uuden hyytävän Halloween-aiheisen kilpailun nettisivuillaan. Kipin kapin kopin katselemaan!

Lydia 24. ä

Olen kuullut vähän huhuja äidin siskon kummin serkun koiran kaiman isäpuolelta, että Back Streetin vaatteet olisivat ns. “tyypillistä backstreet-laatua” eli eivät parasta mahdollista… Osaisiko joku kiistää / vahvistaa? Tietäisi sitten että kannattaako Back Streetiltä tilailla mtn kalliimpia kledjuja. ^^

Shadowcorpse 27. ä

Ei pidä alkuunkaan paikkaansa, itse tilasin backstreetiltä netin kautta noin viikko sitten mustat anarchy pant – housut, housut ovat numeroa pienemmät kuin normaalisti (xl) silti sopivat minulle, johtuneeko materiaalista (epäilen et niis on stretchiä) :)

Suosittelen, ps! siel on löytönurkkaus nettikaupassa 10,20,30 euron hintaan lähtee nopeimmille tavaraa :)

Bagheera 01. ä

Kävin Back Streetin tukkumyymälässä Stadissa. Palvelu pelasi hyvin, eikä minulla sinänsä mitään valittamista – hinnatkin kohdallaan alennuksien myötä – mutta hieman kummastutti, että ostaessani hameen, jouduin ottamaan koon M, kun normaalisti kokoni on XS. Mistäköhän moinen?

BansheeLass 04. ä

Erityisesti Back Streetin Helsingin myymälässä on todella hyvä valikoima, vaikka Tampereenkaan valikoimassa ei ole valittamista. Palvelu on myös todella hyvää; viimeksi kun kaverin kanssa siellä käytiin, oli myyjä todella avulias ja mukava. (Terveiset vaan Tuijalle!)
Vaatteiden laatu ei tosiaan ole välttämättä sitä korkeinta tasoa, mutta se taas on valmistajan, ei myyjän vika. (Sama pätee vaatteiden outoihin kokoihin, joita toki tulee vastaan muissakin liikkeissä.) Tietyllä varauksella toki kannattaa suhtautua ostoksiinsa.

: ))) 27. ä

no mie tilasin sen yhen lolitan ja hyvin tuli perille ! ^^

Lotta 12. ä

Pakko kehua, en muista kuinka monta kertaa olen kaikkiaan tuolta tilannut, mutta koskaan ei oo mitään ongelmia ollu. Ja varsinkin tukkumyymälässä on tosi ystävälliset myyjät ja palvelu pelaa! Nettishoppiin on tullut ihan hävyttömästi uutuuksia viime aikoina, kannattaa käydä kurkkaamassa ;)

MM 11. ä

Ihan järkyttäviä alennuksia nettikaupassa, upeita tuotteita! Luultavasti viereisen listan paras…

rotta 10. ä

noh,laatuhan riippuu merkistä,joita bäkkärilläkin on monia,esim ostin desiyerin hupparin,helvetin kaunis se on mutta harmittavan nopeasti kului.criminal damagen hupparit taas kestää paremmin :) ja erityisen tyytyväinen olen hellbunnyn mekkoon <3 harmillisen samantapasia valikoimia näissä eri “gootti” kaupoissa

Petri 07. ä

Back Street Oy:n uusin liike avataan ensi viikon maanantaina Jyväskylässä. Maanantaina on huimasti avajaistarjouksia, mutta maanantaina ostokset voi maksaa vain ja ainoastaan käteisellä.

nani a 10. ä

Todella hyvä kauppa, paljon kaikenlaista vaatetta monelle tyylille. Hinta/laatusuhde ok. Aina kivoja kilpailuja ja alennuksia!

Swiine 11. ä

Tää on mun lempikauppa! En oo tilannu netistä mitään, mut kaverit on. Ja kyl mä tähän luotan, mut koska on niin suosittu kauppa niin luulen et toimitukses menis sit aika pitkään. :( Mut hesan liikkeist saa ainaki sit heti! :D Ei valittamista, paitsi n. 10 € kalliimmat hinnat ku muissa, esim. morticiassa… :/

Niina 22. ä

Minä olen tilannut Back Streetiltä netistä useasti, ja aina toimitus ollut nopea ja täsmällinen. Suosittelen! Liikkeissäkin olen muutaman kerran päässyt asioimaan (asun täällä pohjoisessa missä ei ole mitään vastaavia ylellisyyksiä), ja aina olen poistunut liikkeestä hyvin mielin ja kassit täynnä uusia ihania tuotteita!

Ky Anto 29. ä

Mitä mieltä olette Backstreetistä nykyisin? Huonoks on menny Forumista lähdön jälkeen…nykyisin tosi suppea valikoima eikä goottihenkistä relettä enää nimeksikään. Kampin liike oli asiakaspalvelultaan pohjanoteeraus, suomenruotsalainen nainen (omistaja?) töykeä ja ammattitaidoton. ja nyt nettikauppa, noh, gina tricotistakin löytää enemmän tyyliin sopivaa tuotetta…Hiusvärit edullisia, siitä pieni plussa (micmacissä tosin halvempia).
Harmi, muutama vuosi sitten hesan Backstreet oli ylivoimaisesti suomen paras kauppa valikoimaltaan ja asiakaspalvelultaan.

BSWEBSHOP 19. ä

Back Street on avannut uuden Outlet-myymälän Etelä-Haagaan, osoitteeseen Kauppalantie 42!
Liike auki MA, KE, PE 11-17.00, joulukuussa mahdollisesti myös ti ja to. :)

Petri 19. ä

Kiitos vihjeestä! Outletin tiedot on nyt lisätty tälle esittelysivulle.

BSWEBSHOP 08. ä

Valikoimiin lisätty miesten vaatteita ja uusia tuotemerkkejä!

Byääh 10. ä

Lopettanut? ei sivuille ainakaan pääse enää

Kaikki goottikaupat

Lopettaneet goottikaupat

Symbolien merkitykset:

  • Verkkokauppa löytyy, tai sitten tuotteita voi tilata esimerkiksi sähköisen tilauslomakkeen tai sähköpostin välityksellä.
  • Verkkokauppaa ei ole, tuotteet voi ostaa myymälästä.

Viimeksi päivitetyt

Tuoreita mielipiteitä

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.